Опубліковано Квітень 20 , 2017

Business intelligence

Business intelligence — необхідний інструмент для ефективного бізнесу.
BI — це технологічно-орієнтований процес аналізу даних, який допомагає компаніям приймати обґрунтовані рішення. BI-системи також допомогають компаніям визначити тенденції ринку та проблеми, які потребують вирішення.
В останні роки зростає тенденція застосування BI на підприємствах.
Провідна дослідницька компанія інформаційних технологій “Gartner, Inc” прогнозує, що в 2017 році притік коштів в BI та analytics software market досягне 18,3 млрд доларів США, що на 7,3 % більше в порівнянні з 2016 р.
Перелік деяких тенденцій в BI та Analytics:

Oracle, IBM, SAS або SAP пропонують готові аналітичні інструменти, що допомогають користувачам бізнесу з мінімальними зусиллями отримати найкращий результат.
Наприклад, модулі ERP BI, запропоновані SAP чи Oracle, включають аналітику чи оперативну звітність, специфічні для ERP-систем.

Тепер флагманський продукт Microsoft Excel має вбудовані можливості. Power Pivot, Power Query, Power View, and Power Reporting пропонують можливості візуалізації та надання звітності, які дозволять іншим BI продуктам (наприклад, SAP, IBM або Oracle) використовувати електронні таблиці Excel для отримання та подальшого аналізу даних.

У 2016 році BI та Advanced Analytics продукти продемонстрували перевагу в аналізі конкретних інструментів візуалізації. SAS Visual Analytics, Qlik Sense, QlikView чи Microsoft Power Pivot — всі пропонують розширені можливості візуалізації даних. TIBCO Spotfire та SAS Visual Analytics також підтримують статистичне моделювання як частину інструментарію візуалізації.
Кінцева мета — забезпечення виявлення даних і проведення аналізу.

Спостерігається тенденція збільшення числа наданих інструментів для ІТ-відділів та створення моделей даних, які бізнес-користувачі можуть доповнювати відповідно до власних потреб.
Подальший розвиток як малого, так і великого бізнесу, напевно відбуватиметься із застосуванням Business intelligence. Це один з ключів для стабільного розвитку бізнесу.

Поділитися